Ebeveyn kontrol windows

{{search404Captions.content404Title}}

Web siteleri , belirli siteleri engellemeyi, bunlara izin vermeyi veya belirli bir yaşın üstü için derecelendirilmiş olan web sitelerini engelleyebiliyorsunuz. Böylece çocuklarınızın veya diğer aile üyelerinin yalnızca güvenli olarak belirlediğiniz web sitelerini ziyaret etmelerine izin vermeyi seçebiliyorsunuz. Uygulamalar ve oyunlar , çocuğunuzun yalnızca belirli bir yaş derecelendirmesinin altındaki oyunları indirmesine izin vermeyi seçebiliyorsunuz.

Ekran zamanı , çocuğunuzun gün içerisinde Windows cihazlarını kaç saat kullanabileceklerini ve tanımladığınız cihazda günde en fazla kaç saat geçirebileceklerini kontrol edebiliyor ve bunu kısıtlayabiliyorsunuz.

Haydi Başlayalım

Resimde işaretli seçenek ile sosyal ağlara izin verilir. Eğer çeşitli sosyal medya platformlarında çocuğunuzun faaliyeti ile ilgili endişeleriniz varsa, o zaman SocialShield sizin için en iyi ücretsiz ebeveyn kontrol yazılımıdır. Elbette, burada tüm potansiyel tehditler listelenmemektedir, bunların listesi sonsuza kadar sürülebilir.. Daha gör bak Daha Az. AeroAdmin indir AeroAdmin programıyla ilgili bir soru sor.

Bu ayarlarınızı rahatlıkla https: Unutmayın bir Microsoft hesabınızın olması tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için gerekli. Windows 10 Windows 10 indirerek bilgisayarınızı en güvenli ve yüksek performanslı şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 10’da Ebeveyn Denetimi & Çocuk Kullanıcı Kontrolleri (Resimli Anlatım)

Windows 10 ve Kişisel Güvenliğinizi Artırmanın Yolları. Windows 10 Aile Ayarları Nasıl Yapılıyor? İşaretlediğim yerden Görüntülenme Ölçütü'nü Büyük Simgeler olarak değiştirin. Başka bir hesabı yönetin'e tıklayın ve uyarı çıkarsa yönetici hakları için izin verin.

  1. Windows 10'da Aile Bireyleri ve Çocuk Kullanıcı Kontrolleri Nasıl Yapılır??
  2. general mobile arama engelleme iptali?
  3. AeroAdmin ile ebeveyn kontrolü!

Yeni hesap oluştur'a tıklayın. Çocuğunuz için sınırlı bir hesap oluşturun. Ardından kendi hesabınıza bir parola koyun. Ebeveynin Windows Live ID'si ile giriş yapın. Bu adres sizin MSN ya da hotmail adresinizdir. Az önce çocuğunuz niçin bir kullanıcı hesabı oluşturabileceğimizi göstermiş, bu sayfada çocuğunuzun kullanıcı hesabını seçiyorsunuz. Bu simgeyi görmüyorsanız yukarı ya da sola doğru olan ok işaretine tıklayabilirsiniz. Simgeye sağ tıklayıp Aile koruması sistesine giti seçerek yönetim paneline ulaşıyoruz.

Burada tekrar ebeveynin Windows Live ID'si ile oturum açmanız gerekebilir. Giriş yaptıktan sonra her kullanıcı için ayrı ayrı seçenekleri belirleyebileceğiniz panele ulaşıyorsunuz. Birden fazla farklı yaşlardaki çocuklarınız için farklı seçenekler kullanabilirsiniz. Soldaki Aile Üyeleri kısmını kullanabilirsiniz. Web filtreleri kısmında, çocuğunuz için erişimin engelleneceği güvenlik düzenleyini ayarlayabilirsiniz. Resimde işaretli seçenek ile sosyal ağlara izin verilir.

Site Engellemek Ebeveyn Ayarları Nasıl Yapılır?

Çubuğu yukarı kaydırdıkça daha katı bir filtreleme kullanırsınız. Temel ya da Genel İlgi'yi tavsiye ederim. Zaman kısıtlamaları kısmında çocuğunuzun oturum açabileceği zaman aralıklarını seçebilirsiniz. Örneğin geç saatlerde bilgisayar kullanmasını engelleyebilirsiniz.

Ebeveyn denetimleri nedir?

Windows 10'un yeni 'ebeveyn aile kontrol ayarları', çocuklarımızın internet kullanımlarını kontrol altında tutmamıza olanak sağladığı gibi, onları. Çocuk güvenliğine dair ipuçları ve Microsoft ebeveyn denetimlerinin nasıl kullanılacağına dair bilgiler. Parolanızı kontrol edin · Güçlü parolalar oluşturmak Ayrıca ücretsiz Aile Güvenliği Filtresi'ni Windows Live Aile Güvenliği.

Burada çocuğunuzun oynayabileceği oyunların yaş sınırlamasını seçebilirsiniz, çocuğunuzun yaşına uygun oyunlara izin verin. Aile korumanın diğer özelliklerini kendiniz de inceleyerek öğrenebilirsiniz. Aile Korumasını Çocuklarınız Nasıl Kullanacak?

Onlar indiriyorsunuz

Çocuğunuz filtrelenen bir siteye girmeye çalışırsa yukarıdakine benzer bir hata ile karşılaşacak. Neden kısıtlı kullanıcı hesabı değilde çocuk hesabı derseniz , çünkü ebeveyn denetimini çocuk hesabında kullanabiliyoruz ve tam kontrolü sağlayabiliyoruz. Sol dipoteki windows ikonuna tıklayalım - Ayarlar - Hesaplar - Aile ve diğer kullanıcılar kısmına tıklayalım ve bir Aile üyesi ekle diyelim.

Artık Hesaplar kısmını kontrol ettiğimizde 1. Adımdan ulaşabilirsiniz Çocuk hesabının eklenmiş olduğunu görebiliriz , Dip kısımdaki "Aile ayarlarını çevrimiçi yönet" kısmına tıklayalım. Yada Aile ve diğer kullanıcılar kısmına gitmeden de Buradaki linkten de Ebeveyn denetimini yapabileceğiniz ayarlara ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra üst kısımdaki Aile kısmını seçip sonrasında çocuğun isminin yazdığı yere tıklayalım El işaretinin gösterdiği yer. Çocuğunuzun en son etkinliğini buradan görebilirsiniz Web e gözatma: Çocuk hangi web sayfalarına girmiş buradan kontrol edebilirsiniz , belirli web sayfalarını yasaklayabilir veya serbest bırakabilirsiniz.

Uygulamalar Oyunlar ve medya: Çocuğunuzun hangi zamanlarda Bilgisayarı kullanabileceği ile ilgili kısıtlamaları buradan ayarlayabilirsiniz Aşağıda bbu ayarlamaların yapıldığı ekran görüntüsü verilmiştir.

Javascript devre dışı

Satın alma ve harcama: