Yasal takip diye mesaj geldi

Yanlış uyarı mesajı alanlar dikkat
Cep telefonunuza “Borcunuzdan dolayı yasal takip başlatılacaktır” diye mesaj gelirse inanmayın.

Ancak sistemin tam hazır olmaması nedeniyle büyük kargaşa yaşanıyor. Çünkü mesajlar, cep telefonunu faturalı olarak satın alan yani telefonu kaçak olmayan abonelere de gitti.

Sosyal medyanın en eğlenceli hesabı sence hangisi?

Bu demek oluyor ki, sizde IMEI numarası kopyalanan binlerce insanın arasına katıldınız. Cevap vermek yerine siz bankanızı arayın. Rus havayolu şirketi yere çakıldı! Takip etmek için giriş yapın    Takipçiler 0. Hiç beklemeden savcılığa başvurmanızı tavsiye ederim,.

Bu da vatandaşı isyan ettirdi. Vatandaşlar, başta Telekomünikasyon Kurumu olmak üzere abone merkezlerini şikayet bombardımanına tuttular. GSM operatörlerinin, 'Yasal uyarı' mesajını kayıt dışı veya IMEI numarası klonlanmış 20 milyon abonenin yanı sıra, faturayla satın alınan telefonlara da göndermesi akıllara başka sorular getirdi. Kanuna göre, kayıtdışı telefonlar 5 YTL'ye kayıt altına alınacak. Operatörlerin, uyarı mesajını kaçak-yasal demeden herkese göndererek haksız kazanç elde edeceği iddia edilmeye başlandı.

YASAL UYARI : IMEI Numarası Klonlanmıştır!

Kurum, böyle bir durumun söz konusu olmadığını, sadece yasal olmayan telefonlara mesaj gönderildiğini belirtirken tüketicilere uyarılarda bulundu. Bugün telefonuma bu mesaj geldi ne şimdi bu? En İyi Erkek Görüşü. Telefonun ya kaçak ya da çalıntı.

Bana neden fatura mesajı geliyor? Telefon hakkında bilgisi olan?

IMEI tuzağına dikkat

Erkekler Ne Diyor Onemli olan mesajdaki degil telefonun kendi imeisi. Aldığın yere gitme sakın direk emniyete git. Siz kayıt işlemini şahsi pasaportunuz ile kayıt altına aldırdıysanız pasaportunuzun fotokopisi, kimlik fotokopisi ve bir adet cihazınızın tekrar aktif hale getirilmesinin yazılı olduğu dilekçe ile BTK ya başvuruda bulunarak bahsettiğim evraklı kargo ile gönderip cihazınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avea kapanmaz demiş ancak yerinizde olsam BTK' yı arayarak detaylı bir bilgi alırım. Sms geldiyse mutlaka cihazınız kapanır.

GÖRGÜSÜZ MİLYARDERLERİN Para Saçtığı 10 Çirkin Şey

Ben de kıbrıstan aldım telefonu. Çıkan yasanın içeriğinde bu tarihten önce yapılan cihaz kayıtlarını kapsayan herhangi bir madde yer almamaktadır.

 • revelation v4 keylogger indir!
 • whatsapp izleme engelleme.
 • veresiye takip programı ücretsiz;
 • spy dvr driver indir.
 • meyvelerin yerini bulma oyunu?
 • YASAL TAKİP'ten Mesaj Telefonunuz Kapatilacaktir;

Eğer cihazınız daha önce kayıt altına alınmış ve kayıt işlemi kontrol edilerek BTK tarafından onaylanmış ise cihazınızın kapanması gibi bir durum söz konusu olamaz. Ancak cihazınız operatör tarafından kaydı gerçekleştirilmiş ve evrakları BTK ' ya ulaştırılmamışsa cihazınız kullanım dışı bırakılır.

 • Teknoseyir gündemi.
 • IMEI Numarası Nedir ?!
 • iphone 6s görüşme kaydı nasıl yapılır?
 • ücretsiz facebook hack programı indir.
 • PlayStation Plus Ağustos 2017 oyunları.
 • Yasal takip mesajı nedir?.

Muhtemelen sizin evraklarınız gönderilmemiştir. Detaylı bilgiye 23 23 no lu telefonu arayarak ulaşabilirsiniz. Pasaport temin etme konusunda sıkıntı yaşarsanız yardımcı olabilirim.

Recommended Posts

Diye bir mesaj aldim arkadaslar telefonum bir kac aylik zaten pasaport imei kayitliydi bu mesaj geldi bugun bana YASALTAKİP diye bir. Gelir gelmezde IMEI Kaydını e-devlet üzerinden hemen yaptım ama bugün bir mesaj geldi bana imei numarası kayıt dışı diye e devlete.

Bu mesaja 1 cevap geldi. Hocam aynı mesaj dün banada geldi.