Takip hukuktan mesaj geldi

Dolandırıcıların son yöntemi `pes` dedirtti!

Bir hukuk bürosu arkadaşımın telefonuna mesaj atmış ve TL ödemesini istemiş. Verdikleri numarayı arayınca telefona çıkan kişi YKB den alınan bir kredinin ödenmemesinden doğan TL lik borcun faiziyle birlikte yaklaşık TL ye ulaştığını ve bu ödemenin acilen kendilerine yapılmasını söylemiş.

Öne çıkan videolar

Selam arkadaşlar. Bugün telefonuma hukuk bürosundan mesaj geldi. Mesajda ' BORCUNUZUN TAKSİTLENDİRMESİNE İTAAT ETMEDİĞİNİZ İÇİN YASAL. Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Hukuk Komisyonu üyesi avukat Murat 35/A ve ilgili hükümleri gereği dava veya icra takibi açmadan veya açıldıktan yıl sonu gelmesi nedeniyle avukatlardan borçlulara, taciz mesajları ve.

Hikayeye göre benim arkadaşım da bu krediye kefilmiş. Tabii biz hemen bankayı arayıp gerçek durumu öğrenmeye çalıştık. Hem çağrı merkezinden hem genel müdürlükten hem de iki farklı şubeden ayrı ayrı soruşturduk ve ortada ne böyle bir kredi ne de böyle bir borç olduğunu öğrendik.

Bu haciz mesajları kalbinize inecek!

Büroyu tekrar aradık ve durumu anlatıp kendilerine bankadan gelen yazıyı fakslamasını söyledik. Daha sonra yine aradık. Bu sefer bankadan mail beklediğini ve gelince bizi arayacağını söyledi. Biz de akabinde bu hukuk bürosu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk.

Şu anda durum bu aşamada.

 • arama ve sms engelleme programi.
 • avea arama engelleme iptal etme.
 • ebeveyn kilidi bedava indir.
 • “GİT KARDEŞİM ŞİKAYET ET”.
 • Teknoseyir gündemi?

Diyeceğim o dur ki; aman bu tarz kişi ya da oluşumlara karşı dikkatli olun. Özellikle büyüklerinizi ve yaşlılarınızı da uyarın. Çünkü onlar genelde avukat, mahkeme, icra vb. Onlara da bol bol tembih edip devamlı uyarın.

Bir hukuk bürosundan numarama bir mesaj geldi?

Ancak bildiğim bir şey var ki; sövmek sana bir şey kazandırmayacak aksine suç işlemiş olacaksın, sakin ol. Bence bizim yaptığımız gibi yapıp önce konuyu iyice araştırdıktan ve emin olduktan sonra yapacağına karar ver.

Bir hukuk bürosu basit icra takip yazılımı yerine neden hukuk otomasyon sistemi kullanmalı?

Ancak yine de sövme…. Bunun için ondan bir şekilde onay almalısın. Dolayısıyla dikkatli olmak, suçlu duruma düşmemek lazım.

Aslında bu konuda uzman avukat arkadaşlar varsa bir fikir verebilirler sanırım. Son bir saat içinde ziyaretçi, kayıtlı kullanıcı giriş yaptı. Beğen Favori Paylaş Yorum yap Paylaş.

 • Turkcell Yön Hukuk Bürosu'ndan Sürekli Gelen Mesajlar!.
 • Tüketicilere icra tehdidi ile SMS gönderilemez!
 • Gkcn hukuk?
 • görüşme kaydedici program ios!
 • “VALLAHİ BORCUM YOK”.

Kendi Fikri kendifikri anlamadım ben. Yılmaz Atlı yilmazatli Bana da geçen buna benzer bir tane mesaj geldi.

 1. Benzer Şikayetler.
 2. Hukuk bürosundan gelen mesajlar....
 3. .
 4. PlayStation Plus Ağustos 2017 oyunları!

Maalesef bunlara kanan çok vatandaşımız var. Emre Arat emrearat Bunlar dolandırıcı değil agap. Bu konu hakkında yaptığımız araştırma da işin ardında büyük bir çetenin olduğunu düşünüyoruz. Bu çete sık sık telefon numaralarını değiştirerek birçok meslektaşımızın itibarına da gölge düşürüyor.

Konu ile ilgili web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yaptığımız açıklamalara yapılan geri dönüşlerde bu tür mesajların kendilerine geldiğini ifade eden takipçilerimiz tarafımıza birçok mesaj örneği göndermiştir. Mesajlarda birçok avukat arkadaşımızın adı kullanılmaktadır. İlgili mesajlarda geçen telefon numaraları olarak bildirilmiştir. Daha sonra farklı numaralardan yaptığı yüzlerce aramada da telefonun çoğu zaman meşgul olduğunu ifade eden Baltacı "Dolandırıcılara farklı bir numarayla ulaşıp borcun sebebini sorduğumda FKS Hayat Sigortası borcu olduğunu ve ödemez iseniz icra takibi yapacağı belirtildi.

Borcun tamamı gönderilen mesajda 4, TL olarak görünse de peşin ödeme ile ,00 TL'ye dosyayı kapatabileceğim bilgisi verildi. Vatandaşlarımız dolandırıcıların bu şekilde konuşmalarına kesinlikle itibar etmemelidir.

Bu haciz mesajları kalbinize inecek! - Son Dakika Haberleri

Her avukatın İstanbul Barosu Web Sitesinde iletişim numarası vardır. Bu tür mesajların doğruluğunu direk baronun resmi sitesinden alacakları iletişim bilgisi ile rahatça teyit edebilirler" dedi. Baltacı ayrıca vatandaşları bu tür sahte mesajlara itibar etmemesini konusunda uyarırken,  vatandaşın dolandırıcıların oyununa gelmemesi konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi hususunun da gerçekten önem arz ettiğini söyledi.