Bilgisayarda site engelleme

yasak site engelleme

DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır. Merhaba arkadaşlar, Sizlere programsız olarak site engellemek hakkında bilgi vereceğim. Ancak herhangibir database olmadığı için bütün engellemek istediğiniz siteleri tek tek el ile girmeniz lazım. Ben kardeşimin Facebook isimli siteye girmesini istemiyorum. Ne yapmam lazım hemen açıklayayım. Diyelimki notpad ile açtım, içeriğinde bir değişiklik yapmadan en alta iniyorum. Ordan da facebook un ip adresine yönlendirilirsiniz.

İşyeri Site Engelleme [ACIL]

Süreç kısaca böyle oluyor. Eger facebook un ip sini "hosts" dosyasına eklediğimizde windows adresi host olarak algılayacak ve DNS ye uğramadan direk girecek.

Modem Üzerinden Site Engelle

Youtube da bu şekilde girilebiliyor. Bizim yaptığımız ise facebook sitesinin ip si olarak kendi ip mizi göstermek.

Güvenli Arama'yı etkinleştirme veya devre dışı bırakma

Yani biri facebook a girmeye çalıştığında windows host olarak algılayacak ve bizim girdiğimiz kendi ip mize bağlanmaya çalışacak ve tabiki bağlantı kuramayacak. Kullanıcı ise hiçbirşey anlayamayacak..

BAZI SÄ°TELERÄ° ENGELLEME

İşlem bu kadar basit. Engellemek istediğiniz sitenin başına " İstediğiniz kadar site girebilirsiniz sadece bütün sitelerin önüne kendi ip nizi girin yeter. İçimdeki tek güç, ancak kurufasulye yersem ortaya çıkıyor. Burda amaç bilgisayar bilgisi pek fazla olmayan kişilerin istemediğiniz sitelere girmesini engellemek.

Google'da Güvenli Arama'yı kullanarak uygunsuz içerikleri engelleme

Ancak açıklamalar diğer tüm tarayıcıları da kapsamaktadır. Yani Firefox, Chrome vb.

  1. telefon görüşme kaydı yasal mı.
  2. Program kullanmadan programsız site engelleme;
  3. win 8.1 internet geçmişi görüntüleme!
  4. whatsapp ta sohbet kapatma;

Mac OS X sürümünüzden dolayı Ebeveyn Denetimleri simgesini göremiyorsanız, tercihlerin alt kategorilerini kontrol edebilirsiniz. Eğer oluşturduysanız Web Sitesi Engelleme başlıklı adıma geçin. Ebeveyn Denetimleri ile yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmak çok basittir. Doldurmanız gereken 5 alan vardır:. Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturduğumuza göre, artık ebeveyn denetimlerini tüm seçeneklerini kullanabiliriz.

Uygulamalar, iletişim kurulacak kişiler, kullanım süresi ya da mağazalar için kısıtlamalar getirebiliyoruz. Ancak biz Web sitesi engelleme bölümüne odaklanacağız.

İLGİLİ SORULAR

Yönetici olmayan birden fazla hesap varsa, soldaki bölümde doğru hesabın seçili olduğundan emin olun. Başka bir yönetici hesabın kısıtlamalarını değiştirdiyse ve kilitli hale getirdiyse sol alt köşedeki asma kilidi tıklamanız ve ardından yönetici şifrenizi girmeniz gerekir. Apple tarafından önceden oluşturulan listeye, engellemek istediğiniz web sitelerini ekleyebilir ya da listeye yanlışlıkla girdiğini düşündüğünüz web sitelerini çıkartabilirsiniz. Daha fazla güvenlik için, bu seçeneği uygulamanız daha iyidir. Bu şekilde çocuğunuzun ziyaret edebileceği siteler üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde sol alt köşedeki asma kilit simgesine tıklayın.

Adım-1: notepad.exe dosyasının bulunması

Daha fazla güvenlik için, bu seçeneği uygulamanız daha iyidir. Facebook -Youtube — Twitter yasaklı Host Dosyasını indirmek için tıklayınız. Tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak görür. Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Kategori Bilgisayar Okunma Sayısı Herkes web sitesi engelleme konusunda başarılı olabilir mi? Aşağıda anlatacağımız site engelleme yöntemini bilgisayarınızda uyguladığınız takdirde, Google Chrome , Mozilla Firefox ve Internet Explorer dahil olmak üzere, hiçbir tarayıcı ile engellediğiniz site erişime açılamaz.