Yemek üretim takip programı


Merhabalar, Gıda mühendisiyim ve hazır yemek firmasında çalışıyorum. Bir önceki iş yerimde, sektörde yer alan orta ve küçük tüm firmalar gibi gelişi güzel yapılan üretim takip, servis takip uygulamalarını içeren bir Excel programı hazırladım. Program çok büyük dosyası olarak 20 mb boş hali, de ise 4 mb.

Şimdi bu programı Access ortamına taşımak istiyorum. Bol bol yardımınıza ihtiyacım olacak zira access'i yeni öğreniyorum. Ofis 32 Bit. Aşağıda verdiğim linklere bir göz atınız. Sn eneskulcu, siz başlayınız, bizler burada size yardım için hazırız. İkinize de teşekkür ederim, bugün 2 3 saatlik bir çalışma ile acceess öğrenmeye başladım, sanırım devamı güzel olacak.

Excel'de değişiklikler pek sorun olmuyordu benim için. Tek sorun dosyanın çok ağır çalışmasıydı ki onuda hesaplama seçenekleri ile çözebiliyoruz. Önce dğeişiklikleri yapıp, kaydettikçe hesaplatıyordum. Müşteri ve Tedarikçi Cari Hesapları Takibi.. Üretimin Birim ve Genel Maliyetini Raporlayabilme..

Detaylı Bilgi İçin Arayınız : +90 (312) 424 10 73 | Mobil : 0507 402 2794

Üretim Takip Programı. Ana Sayfa · Kurumsal · Hakkımızda · Vizyonumuz ve Misyonumuz · Kurumsal Politikalarımız .. Yemek Yapan Robot Endüstri IV Geliyor?. Yemek Üretim Sektörüne Geliştirilen Bu Yazılım Sayesinde; Belirleyeceğiniz kişi sayısına göre hazırlamayı planladığınız yemek menülerinde, ihtiyaç olacak.

Yapılan üretimlerin birim ve genel maliyetlerini raporlayabilirsiniz. Yemek Üretim Sektörüne Geliştirilen Bu Yazılım Sayesinde; Belirleyeceğiniz kişi sayısına göre hazırlamayı planladığınız yemek menülerinde, ihtiyaç olacak malzemenin raporunu kolayca alabilirsiniz. Yapılan yemeklerin üretim süreçlerini, üretimlerinin birim ve genel maliyetlerini takip edebilirsiniz. Anlık stok takibi yapabilirsiniz. Bu programla, dilerseniz ürün tedarik ettiğiniz kasap, manav, gıda toptancısı gibi tedarikçilerinizin, yemek sunumu yaptığınız müşterilerinizin yada yemekhanenizde çalıştırdığınız personelinizin cari hesaplarını da rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Sevk edilecek ürünler için depo sorumlusu bazında iş emirleri oluşturularak, her depo sorumlusunun kendisine ait sevkiyat emirlerini görmesi ve işlem yapması sağlanmış ve farklı noktalara yapılan eş zamanlı sevkiyatlarda yaşanan aksilikler engellenmiş olur. İşletmenizin aldığı kararlarda başarıya ulaşmasında en önemli fonksiyon olan Finans Yönetiminin önemi her geçen gün daha da artmaktadır.

SentezLIVE ERP ile Finans Yöneticileri, geleceği öngörmede ve geçmişi değerlendirmede, yatırımlarla veya finansmanla tüm finansal kararların alınmasında rasyonelliği yakalayabilmek ve doğru karar verebilmek için ihtiyaç duyacakları veri analizlerine kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Aynı zamanda işletmenin finansal analizinin yapılması, işletmenin faaliyet sonuçlarının değerlendirilmesi, planlar yapılabilmesi ve kaynakların doğru alanlara yönlendirilebilmesi açısından gerekli tüm verileri SentezLIVE ERP Finans Yönetimi size sunar.

FOODSOFT Kurumsal

İşletmenizin olumsuz ekonomik şartlarda, dengeli bir büyüme ile varlığını sürdürebilmesi ve işletme hedeflerine uygun finansal kararların alınmasında daha kapsamlı karar alma modellerinin kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Finansal veriler, sadece yönetimin finansal kararları almasında değil, aynı zamanda pazarlama, üretim, insan kaynakları, ar-ge ve işletmeyle ilgili tüm stratejik kararların alınmasında etkili verilerdir.

İşletmede karlılığı artırmak için alınan kararlar beraberinde riski de artırmaktadır, etkin ve başarılı finansman yönetimi, özellikle kısa süreli yatırım kararlarının alınmasında önemli ve büyük rol oynar. Esnek raporlama ve takip sistemi ile gereksinim duyulan her türlü finansal tablo ve raporlar kolayca hazırlanabilir ve her an izlenebilir. Tanımlanabilen ve özelleştirilebilen risk hesaplama yöntemleri sayesinde değişen piyasa koşullarına karşı işletmenizin adapte olmasını sağlar. İşlemlerinizi farklı dövizler kullanarak yapabilmenizi sağlar.

Yerel para birimi veya döviz olarak girilen tutarların otomatik olarak işlem dövizi cinsinden hesaplanmasını sağlar. Raporlamalar için farklı döviz belirleyebilmenizi sağlar.

Profesyonel Yazılım Hizmeti

Yerel para birimi veya döviz olarak girilen tutarların otomatik olarak işlem dövizi cinsinden raporlanmasını sağlar. Ödeme ve tahsilatların vadeleri bazında detaylı tanımlamaları sayesinde sağlıklı ödeme-tahsilat planı yapabilmenizi sağlar. Evrak bazında yapılan ödeme-tahsilat planı bazında eşleştirme yapabilmenizi sağlar. Eşleştirme işlemlerinizde farklı dövizler kullanabilmenizi sağlar. Ödeme-tahsilat planı baz alınarak yapılan ödeme ve tahsilatın vadelerine göre kontrol edilerek gerektiğinde vade farkı hesaplanmasını ve hesaplara yansıtılmasını sağlar.

Dövizli işlemlerinizde zaman içerisinde artı-eksi yönde değişen döviz kurlarının yerel para biriminize göre değişiminin otomatik olarak hesaplanmasını ve hesaplara yansıtılmasını sağlar. Nakit akışınızı detaylı borç takip rapor ve analizleri sayesinde kontrol altında tutmanızı sağlar. İşletmeleriniz arasında işlem transferi servisleri sayesinde çapraz işlemlerinizi hatasız olarak oluşturmanızı sağlar. Bir işletmeniz için satış olarak kaydedilmiş bir evrağı diğer işletmeniz için alış olarak taşıyabilmenizi sağlar. Teminat yönetimi sayesinde aldığınız veya verdiğiniz teminatları takip etmenizi ve dilediğinizde cari hesaplarınınız risklerini hesaplarken belirli oranlarda etkili olmasını sağlar.

Genel Muhasebe modülü ile ülkemizin mali mevzuatına uygun işlemleri yapmak mümkündür. Masraf merkezleri yönetimi maliyetlerin detaylı takibini, proje yönetimi proje bazlı çalışan işletmelerin projelerini hatasız takip edebilmelerini sağlar. Esnek raporlama ve takip sistemi ile gereksinim duyulan her türlü finansal tablo ve rapor kolayca hazırlanabilir ve her an izlenebilir.

Ulusal ve uluslararası tüm finansal gereksinimleri karşılayabilecek yapıya sahiptir. Bilanço, kar-zarar veya nakit akışı gibi tablolarınızı işletmenizin gereksinimlerine göre düzenlemenizi sağlar. İşletmenizdeki üretim sürecine tam hakimiyet için gerekli tüm işlevleri içeren yapısı ile karmaşık ürün ağaçlarınızı kolaylıkla tanımlayabilir; malzeme sarflarına, yarı mamul stoklarına, firelere, hurdalara, alternatif kullanımlara ve iş emirlerine ait tüm işlemleri bütünleşik bir sistemde takip edebilirsiniz.

Ayrıca barkod ve RFID sistemleriyle entegre olabilme özelliğiyle, projelerinizi adım adım takip edebilir ve işletmenizin gerçek zamanlı işleyiş takibini yapabilirsiniz. Bu sayede üretim makinalarınızın, tezgahların ve operatörlerin doluluk oranlarını hesaplayabilir, performans değerlendirmelerini yapabilirsiniz.

Ürünlerimiz

Özel üretim, siparişe göre üretim, toplu üretim, stoğa üretim gibi farklı üretim yöntemlerine göre üretim faaliyetlerini gerçekleştirmenizi ve iş emirlerini oluşturmanızı sağlar. Üretim emrine başlangıç ve bitiş tarihleri tanımlayarak planlama faaliyetlerini gerçekleştirebilirsiniz. Üretim emrinden otomatik olarak iş emirlerini oluşturmanızı ve talimat formlarını düzenlemenizi sağlar. Her bir operasyon için dış kaynak kullanımı fason yapmanızı ve anlaşma formlarını hazırlamanızı sağlar.

Üretim emirlerine istenildiği kadar teknik resim, teknik doküman, ürün resmi ve müşterilerinizin göndermiş olduğu her türlü dokümanı ilave edebilmenizi sağlar. Üretilecek yarı mamül ve mamüllere ilişkin sınırsız sayıda detaylı ürün ağacı BOM tanımlayarak, değiken durumlara karşı revize etmenizi sağlar. Ürün ağaçlarından oluşan reçetelerin belirlenen maliyet yöntemine göre maliyet takibini yapmanızı sağlar. Müşteri siparişine göre, belli bir üretim emrine göre veya bir grup üretim emrine göre MRP çalışmaları yapmanızı sağlar. Üretim emirlerinde yer alan rotalardaki operasyonları, işletmenize uygun atama yöntemleriyle planlayarak GANTT diyagramında görüntülemenizi sağlar.

Makina ve tezgahların doluluk oranı bilgileriyle üretim çizelgeleme yaparak kaynakları doğru yüklemenizi sağlar. Mevcut stok bilgileri, operasyon durum bilgisi, açık satın alma talepleri, satış siparişleri ve satış rezervasyon bilgilerin kullanılarak yapılan MRP çıktılarını kullanarak ana üretim planını MPS oluşturmanızı sağlar. Planlanan ve gerçekleşen çıktı analizleri yaparak raporlamalarla farklılıkları belirlemenizi ve düzeltilci yatırımlara karar vermenizi sağlar. Barkodlu üretim emri takibi ile iş emirlerine bağlı operasyonları adım adım izlemenizi, makinaları ve operatörleri on-line takip edebilmenizi sağlar.

Üretim emrindeki adımların hangi operatör ve hangi kaynak kullanılarak yapıldığı bilgilerini sisteme barkodla veya manuel girmenizi sağlar. Sahadan toplanan veriler, iş standart sürelerini belirlemenizi, operasyonların ilgili makinadaki işlem süresini tanımlamanızı ve operasyonun yapılış şeklini sisteme kaydederek, standardizasyon çalışmaları yapmanızı sağlar. Tezgahların duruş ve arıza bilgilerini, barkodlu veya manuel, sisteme kaydederek hazırlanan istatistiklerle, bakım planlama faaliyetlerini yapmanızı sağlar.

Duruşlardan kaynaklanan kayıpları en aza indirmenizi sağlar. Rota kontrol ile hatalı üretim hareketlerinin oluşmasını engelleyebilir ve üretimin sağlıklı yürümesini sağlayabilirsiniz. Üretim faaliyetlerinin etkin takibi ile işletme performans analizleri yapmanızı, iş etüdü ve verimlilik faaliyetlerini gerçekleştirmenizi sağlar. Üretim bandı, iş istasyonu ve personel bazında kayıp zaman elektrik kesintisi, makina arızası, iş bekleme v.

Personel yetkinliklerine göre performans analizlerinin yapılarak akord ve prim sistemlerinin geliştirilmesini sağlar. Üretim hattı dengeleme işlemi ile makina ve personele eşit iş yüklemesi gerçekleştirilmesini sağlar. Giriş muayene ve son kalite kontrol adımlarında, örnekleme yoluyla yapılan kalite kontrol faaliyetlerinde kullanılacak istatistiklerin tutulmasını sağlar.

Üretilen mamüllerin müşteriye sevkiyatından önce yapılan ara kontrollerle her bir hata tipinin puantajı ile mamüllerin kabul edilebilir kalite standardına uygunluğunun kontrolü sağlanır. İşletmeler için büyük maliyet kalemlerinden birini oluşturan sabit kıymetlerin, doğru planlanması ve yönetilmesi yapılan yatırımların geri dönüş performansının yüksekliği işletme verimliliğinin artırılmasında önemlidir. Sabit Kıymet Yaşam Döngüsü, sabit kıymetin alımından satışına ya da hurdaya çıkmasına kadar kesintisiz izlenmesini sağlar.

Sabit Kıymetlerin lokasyon, zimmet, masraf yeri gibi fiziksel hareketlerinin takip edebilmesini ve hareket geçmişinin tutulmasını sağlar, bu sayede kaçaklar ve kayıplar önlenmiş olur. Sabit veya taşınabilir kıymetlerin gruplanarak ağaç yapısında takip edilmesini sağlar. Her gruba kendine özel amortisman hesaplama yöntemi uygulamasını sağlar. Mevcut sabit kıymetlerin değerleri ile birlikte, fiyatı, edinim bedeli, değerleme öncesi ve güncel değer, birikmiş amortisman, net değer bilgileri gibi tüm sabit kıymet verileri takip edilir. Bir işletmenin departmanları arasındaki birbirine bağlı iş süreçlerinin tanımlanmasını ve süreçler arasındaki onay, uyarı, hata mesajlarının oluşturulmasını sağlayan modüldür.

Süreçlerin modellenmesi ile doğru zamanda doğru kişiye bilginin ve yapılacak işin ulaştırılmasını sağlar. Kurallara bağlı yapılacak sıralı işlerin planlanmasını ve kullanıcılara otomatik atanmasını sağlar. Sipariş, sevkiyat, faturalama ve diğer iş akışlarındaki görevleri ile bu görevlerin kullanıcılara atanmasını sağlar. Personel için sicil kartı açarak özlük ve ücret bilgilerini tanımlayabilir, sicil resmini kart üzerinden izleyebilirsiniz. Ücret ödemelerini, aylık, günlük ve saat bazında yapılacak seçime göre brüt veya net olarak hesaplatabilirsiniz.

SSK bilgilerini elektronik ortamda oluşturup iletebilirsiniz.

  • .
  • Foodsoft - Yemek Üretim Programı;
  • ;
  • müşteri takip programı download;

Ek ödeme ve kesintilerinize özel formüller ekleyebilir, ödeme ve kesintilerinizi tahakkuk ve bordro işlemlerine otomatik yansıtabilirsiniz. Ay içinde istediğiniz kadar ek zarf hazırlayabilir, icmal, SSK, eksik çalışma raporlarını alabilirsiniz. Aylık ve dört aylık sigorta bildirgesi formlarının dökümlerini alabilir, Ek-1 ve Ek2 giriş-çıkış bildirgelerinin dökümünü program tarafından hazırlanan formlarla alabilirsiniz.

Bankadan ödemelerin yapılması için banka ödeme bilgileri hazırlayıp, elektronik ortamda üretebilirsiniz.

Yemekhane Takip Programı Versiyon 4

Günümüzde müşteri ilişkileri yönetimi, sadece müşterileri yönetmek veya davranışlarını izlemekten öte, ilişkileri geliştirmek ve daha fazla gelir elde etme potansiyelini gerçekleştirmek anlamına gelmektedir. Her işletme kendi gereksinimlerine göre müşteri ilişkileri tanımlamasını yapabilir, bunlardan bazıları;.

Müşterilere daha özel hizmet götürebilmek için müşteri hizmetlerini geliştirmek ve müşteriler arasında daha büyük farklılıklar sağlayabilmek,. Birçok farklı tanımlama yapılmaktaysa da, müşterilerinizin sizinle iş yapmayı sürdürmelerini sağlamak ortak paydasında birleşmektedirler.

Başarılı bir CRM sisteminde, işletmedeki bütün iş süreçlerinin aslında müşteriyle ilişkili olduğu unutulmamalı, sistem bu temel üzerine kurulmalıdır.

  • Sentez Yazılım Ürünleri ile Tanışın !.
  • !
  • meyvelerin yerini bulma oyunu.
  • Metaş Catering Yazılımı - Profesyönel Yemek Üretim - Catering Yazılımı.

Her süreçte müşteri ile ilişki kurabilmeli ve müşteriyi dinleyebilmelidir. Bütün bunları gerçekleştirirken elimizdeki en önemli araç güncel teknolojiler olacaktır.

Metaş Yazılım

Kimi zaman iki, kimi zaman daha fazla sayıdaki farklı çözümden oluşan sistemler, veri girişlerinin birçok kez tekrarlanmasından, çözümler arasındaki veri alış verişinin yeterince sağlıklı ve hızlı olamayışından kaynaklanan nedenlerden dolayı, beklenen performansı sağlayamazlar. İşletmede karlılığı artırmak için alınan kararlar beraberinde riski de artırmaktadır, etkin ve başarılı finansman yönetimi, özellikle kısa süreli yatırım kararlarının alınmasında önemli ve büyük rol oynar. Bunu E-postayla Gönder BlogThis! Ofis 32 Bit. Kendi CRM kurallarınızı tanımlayabilir, iş süreçlerinizin tamamında müşteri ilişkilerini etkin şekilde kullanabilirsiniz. Tedarik kaynaklarınızı en etkin ve doğru şekilde yönetebilmeniz için tedarikçi performans analizleri ile iş ortaklarınıza özel analiz çalışmaları yapabilirsiniz. Ücret ödemelerini, aylık, günlük ve saat bazında yapılacak seçime göre brüt veya net olarak hesaplatabilirsiniz.

Başarıyla uygulanan CRM sisteminin beklenen çıktıları, daha iyi ve hızlı müşteri servisi, daha sadık müşteriler, daha az müşteri kaybı ve kolay müşteri kazanma olarak sayılabilir. Bunlar müşterilere destek verirken yapılan telefon görüşmeleri veya satış personelinin bir promosyonu bildirmek için yaptığı telefon görüşmesi veya gönderilen bir eposta olabilir.

Bu analizler sonucunda mevcut müşteri profilinin belirlenmesi sağlanır ve bu doğrultuda yapılabilecek farklı faaliyetler için kararlar alınabilir. Bu analiz ve tahmin çalışmaları sırasında İş Zekası analiz modülleri de yoğun olarak kullanılmaktadır. Aktivite yönetim araçlarının sağladığı takvim sayesinde toplantılara, ürün sunumlarına ait planlama yapılabilir. Fırsat yönetimi ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen müşteriler veya potansiyel müşterilerinizi takip etmenizi, tahmini bütçeyi, olası rakipleri takip etmenizi sağlar.

Bütün bu bilgiler daha sağlıklı satış tahminleri yapmanızı sağlar. Satış personeli bazında performans ölçümü yapabilmenizi sağlar, hangi personelin ne kadar görüşme yaptığını, ne kadarının iptal edildiğini izlemenizi sağlar. Ortalama satış sürecinin ne kadar sürdüğünü ve bu sürenin sektörel değişimini karşılaştırabilmenizi sağlar. Müşteri hareketlerinizin analizinde en önemli araçların başında OLAP küpleri gelmektedir. Çok boyutlu analiz küpleri işlemleri farklı açılardan analiz edebilmenizi sağlar. Müşteri segmentasyonunuzu yapmanızı ve ürünler arasındaki ilişkileri araştırmanızı sağlar. Müşterilerinizin belirli bir davranışları belirli bir sırada yapıp yapamadıklarını analiz etmenizi sağlar.

YAYLASOFT YEMEKHANE HAZIR YEMEK TAKİP PROGRAMI

Benzer ürün gruplarını tespit etmenizi sağlar, bu sayede birlikte satılan ürünleri tespit edebilir ve daha uygun pazarlama faaliyetleri yapabilmenize olanak sağlar. Artan rekâbetle birlikte, doğru kararları hızlı ve zamanında alabilmek ve uygulamaya sokabilmek için yalnızca bilgileri doğru toplamak yeterli değildir.

İşletmelerin performanslarını artırmak için doğru raporlama, doğru analizler ve bunların sunduğu gösterge panolarının hayata geçmesi gerekir. Her kullanıcının sistemdeki rolü doğrultusunda vermesi gereken kararları, doğru zamanda alabilmesi için gerekli bilgileri sağlar. Bu bilgi akışı uygulamanın yapısına göre gösterge panelleri, analiz küpleri veya raporlar aracılığıyla sağlanmaktadır. Kullanıcı sorun oluşturabilecek bir durum fark ettiğinde detaylı inceleme yapabilmekte ve sorunu oluşturan durumu ortadan kaldıracak müdahaleyi yapabilmektedir.

Günümüzde çok hızlı gelişen mobil teknolojiler, işletmelerin yapısını değiştiren yeni iş modellerinin oluşmasını sağlamaktadır. SentezLIVE ERP İş Çözümleri Platformunda sunulan mobil çözümler sayesinde bu yeni iş yapış şekilleri ile tüm kurumsal kaynaklarınıza, istediğiniz an, istediğiniz yerden ve herhangi bir mobil cihazla erişim imkanı sunarak, gelişen teknolojiden maksimum şekilde faydalanmanızı sağlıyoruz.

Araçta satış, sipariş, tahsilat gibi işlemlerin yapılabildiği ve uyumlu cihazlarla fatura ve tahsilat makbuzlarının yazdırılabildiği kullanımı kolay, Araçta Satış ve Dağıtım çözümlerimizi kullanabilirsiniz. Restaurant Yönetim Sistemi çözümümüz ile aynı platformda çalışan mobil restaurant çözümü sayesinde, garsonlar kolaylıkla sipariş alma, masa takibi ve rezervasyon gibi işlemleri mobil cihazlarla gerçekleştirebilirler. Bu yöntemle farklı lokasyonlardaki bağımsız sistemler, internet bağlantısı sağlandığı anda otomatik olarak merkeze veri transferi yapmaktadır.

İnternet bağlantısı olmadığında ise bağımsız lokasyonlarınız kendi veritabanı üzerinde çalışmaya devam edecek, bağlantı tekrar sağlandığında veri transferi otomatik olarak gerçekleşecektir. Satış noktalarına ürün tanımlamalarına ilişkin tüm detay bilgileri, fiyat bilgilerini, müşteri tanımlamalarını gönderebilir, bu sayede ürünlerin tüm bilgilerini merkezden yönetebilirsiniz.